Roze garnalen gaan samen met blokjes ananas de wokpan in, met reepjes rode en groene paprika en fijngehakte ui in zonnebloemolie. De Faja Lobi Chicken Masala roerbaksaus, verdund met het ananassap uit blik, zorgt voor de kruidige toon van dit gerecht. Alles komt op een bed Kotomisi rijst, afgemaakt met grof gehakte amandelen voor de bite. Ongeveer 30 minuten in totaal, waarvan het grootste deel in de wokpan zelf gebeurt. Een roerbakgerecht met weinig poespas, klaar tegen de tijd dat de rijst gaar is.
Dit gerecht is het lekkerst direct na bereiding, omdat de garnalen dan net gaar en mals zijn. Je kunt de rijst wel van tevoren koken en later opwarmen, maar de garnalen en groenten maak je het beste vlak voor het serveren.
Bewaar de restjes maximaal 1 dag in een afgesloten bakje in de koelkast, garnalen zijn beperkt houdbaar. Verwarm het gerecht goed door voordat je het opnieuw serveert.
Ja, je kunt een andere kant-en-klare masala- of currysaus gebruiken als de Faja Lobi-saus niet verkrijgbaar is. De smaak zal dan wel iets anders uitpakken, afhankelijk van de kruidenmix van het alternatief.
Verse ananas kan, maar let op dat het recept ook het sap uit het blikje gebruikt voor extra vocht en smaak in de saus. Gebruik bij verse ananas wat extra water of vruchtensap om dit te compenseren.
Een veelgemaakte fout is de garnalen te lang laten koken, waardoor ze rubberachtig worden. Laat ze na toevoegen slechts twee tot drie minuten zachtjes koken, precies genoeg om warm te worden.
Cashewnoten of pijnboompitten werken goed als alternatief voor amandelen. Hak ze grof en gebruik ze op dezelfde manier als garnering.